info for media:

Tiskové zprávy :

  •  

Kontakt pro media :

Logo turnaje ke stažení :  ZDE

Plakát turnaje/banner ke stažení:   ZDE

Fotky sportu ke stažení:   pro zaslání fotografií kontaktujte uvedený kontakt pro media a domluvte se.

 

Fakta o FFFF 2011:

  • vůbec první akce podobného stylu a uspořádání v ČR a celé Evropě
  • 16 mezinárodních týmů v kategorii ULTIMATE FRISBEE
  • 150 mezinárodních týmů v soutěži DOGFRISBEE
  • 30 závodníků v soutěži DISCGOLF , kteří budou hrát na mobilním hřišti vytvořeném v okolí areálu. Nikdo nemůže mít tedy hřiště natenované předem. Tato disciplína bude zařazena až v roce 2012 

co je to  Ultimate frisbee:

Ultimate Frisbee je dynamický týmový sport, který se hraje na travnatém hřišti s koncovými zónami, jež je podobné hřišti na americký fotbal. Každý z týmů staví do hry 7 hráčů. Hra se obvykle hraje do 17 bodů. Úkolem týmu je, létající disk dopravit do koncové zóny pomocí přihrávek, kde poslední zachycená přihrávka v zóně znamená pro družstvo bod. Hráči s diskem nesmí běhat a bránicí tým může kdykoliv srazit letící disk či zachytit přihrávku útočícího týmu čímž získává disk na svou stranu. Hráči musí zvládnout kombinaci dovedností jakými jsou vytrvalost, rychlost, obratnost, technika a umění týmové spolupráce. Vzhledem k faktu, že Ultimate je sport bez rozhodčích, je zodpovědnost za fair play sdílena všemi hráči, a to i v nejvyšších soutěžích. Hráči musí sami rozhodovat ve sporných situacích k čemuž jim pomáhají propracovaná pravidla.

 

co je to Dogfrisbee:

Dogfrisbee – volně přeložitelné jako házení plastových disků psům – se dá rozdělit do dvou základních kategorií – freestyle a distanční soutěže. Freestyle je královskou disciplínou tohoto sportu. Nácvik sestavy může trvat i několik měsíců a hodnocení je podobně jako třeba v krasobruslení či gymnastice závislé i na osobním pohledu rozhodčího.
Distanční soutěže jsou oproti tomu přesně měřitelné a jejich nácvik není vůbec složitý. Od psa se v podstatě očekává „pouze“ to, že disk chytne. Na psovodovi pak záleží, jak daleko či přesně hodí...
A aby to v tomto sportu nebylo pro laiky ani trošku jednoduché, existuje hned několik organizací, která mají každá svá pravidla, která se od sebe ale naštěstí liší většinou pouze v detailech... V Evropě se používají nejčastěji pravidla tří amerických organizací (USDDN – U.S. Disc Dog National, UFO, Skyhoundz). Složitě to vypadá, ale praxe je jednoduchá. V dogfrisbee jde totiž především o dobrou zábavu jak pro vás (tedy psovoda), tak hlavně pro psa...

 

co je to Discgolf

Discgolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70tých letech v USA a získává stále více příznivců na celém světě. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů.

Disk se hází z určeného výhoziště na cíl (jamku). Jamku tvoří většinou ocelový koš, v našich podmínkách postačí třeba strom, pařez, nebo dřevěný kůl zatlučený do země. Průměrná vzdálenost jamky bývá kolem 100-120 metrů a dá se dosáhnou třemi hody. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a pokračuje, dokud netrefí cíl. Hřiště bývá navrženo tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře, případně vodní plochy, a ukázali svoje schopnosti házet krátké i dlouhé, levo- i pravotočivé hody. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště (většinou sestávající z 9, 12 nebo 18 jamek) nejmenším počtem hodů.

Na rozdíl od klasického golfu nepotřebujete drahé náčiní (pro začátek vystačíte s jedním diskem), ani nemusíte být členem golfového klubu a platit poplatky za vstup na hřiště.

 

 

Důležité odkazy / adresy :

 

www.frisbee.cz        - oficiální stránky českého Ultimate frisbee sportu

www.discdog.cz      - oficialní stránky českého Discdog klubu

www.discgolf.cz      - oficialní stránky discgolfové asociace

www.cald.cz           - oficialní stránky české asociace létajícího disku